2 липня 2015 р.

Грузинські мандри

Побачити неймовірну природу, піднятись в гори, скупатись в морі, відчути гостинність, якої не зустрінете ніде, спробувати смачної їжі та вина! І все це лише в  Грузії!
Не так давно здійснилась моя маленька мрія - поїздка до Грузії. Хочу поділитись інформацією і трішки розповісти про свої грузинські мандри. Сподіваюсь ця розповідь комусь буде корисною або просто когось надихне на подорож. :)
Це була моя перша по-справжньому самостійна подорож, перший політ літаком. Це було не тільки бажання відвідати цю неймовірну країну, а ще, мабуть, можливість перевірити себе. Чи зможу я отак одна без знайомих і друзів, турагенцій, взяти свій рюкзак і поїхати в іншу країну. :)
Піготовчий етап 
Отже, надумала я поїхати до Грузії - країну, яка дуже приваблива і цікава для туриста, з якого боку не глянути, реально доступна (серед великої кількості інших країн)  та ще й віза не потрібна. :)
Десь за пів року я почала готуватись до поїздки, збирати гроші, складати маршрут. Перечитавши численні блоги, форуми, сайти, я  вже знала які місця хочу відвідати і як до них добиратися. Так потроху сформувала свій маршрут, який потім ще не раз переробляла.
На літаку не літала, досвіду купувати і відслідковувати дешеві авіаквитки не мала. Тому з квитками в мене ціла епопея. :) Читала про минулорічні ціни в 500 грн., але таких і близько не бачила. Зрозумівши, що ціни тільки зростають, вирішила придбати хоч один квиток, дочекавшись наступної акції Wizzair, придбала квиток назад (близько 1000 грн.). А потім було різке підвищення курсу, і захмарні ціни на квитки. І що мені робити? (той квиток повернути я не можу) купувати дорогий квиток, чи залишити свою мрію не здійсненою? Ціни що на Wizzair що на МАУ були більше 3000 грн. Бажання поїхати до Грузії не зникло, тож я вирішила придбати квиточок компанії МАУ, відразу до Тбілісі. Тоді я була щаслива, вже з квитками. Але тут Wizzair надумав піти з укр.ринку, відмінив рейси грузинського напрямку, повернули гроші за квиток. І знову я з одним квитком, який повернути не можу, тільки вартість цього квитка вже значно більша. Знову питання що робити? - придбала ще один  -МАУ.:) Тут не знаю що порадити, можливо все-таки купуйте квитки однієї компанії в обидва боки.
Житло бронювала через Booking.com, з цим проблем не виникло.
Спочатку їхати я збиралась не одна, але зрештою компанії собі я так і не знайшла. Тим, кому пропонувала - дуже хотіли, але всіх відлякувала майбутня вартість подорожі.
Коли мій рюкзак був майже зібраний, всі новини передавали про стихійне лихо в Тбілісі, затопило житлові будинки, пошкодила дороги, інфраструктуру, постраждав зоопарк, і головне є людські жертви. Подивилась ще прогноз погоди, обіцяли суцільні дощі. Тож настрою їхати вже не було. Дороги назад немає, поїхала! :)
А ще я умудрилась в нашому аеропорту загубити свою парасольку. :)

Тепер про маршрут:
Маршрут(карта) : Тбілісі - Мцхета - Казбегі - Сігнагі - Вардзія - Ахалцихе - Батумі - всього 10 днів.
Маршрут дуже насичений, не кожному підійде такий відпочинок. Мцхету, Казбегі, Сігнагі відвідала з ночівлею в Тбілісі.


1 день Літак Київ (KBP) – Тбілісі (TBS) (рейс PS 515, МАУ).
Приємним сюрпризом у Тбіліському аеропорту є видача на паспортному контролі  по маленькій пляшечці грузинського вина. :)
Як доїхати: З аеропорту, розташованого в 15 км від Тбілісі, в центр міста можна доїхати на автобусі № 37, проїзд коштує 0,5 GEL. Оплата в автобусі здійснюється або карткою Metromoney або монеткою 50 тетрі. (Поки я думала, як мені оплачувати проїзд в автобусі, картки не було і монетки у 50 тетрі також, таксист дуже активно пропонував свої послуги, а потім взяв свою картку і заплатив за мене в автобусі. Ось такі гостинні грузинські таксисти.:) )
Картка Metromoney знадобиться для оплати проїзду в метро, її можна придбати і поповнити у касах метро, картка коштує 2 ларі, одна поїздка в метро 0,50 ларі. Карткою також можна розрахуватись для оплати проїзду на канатній дорозі до фортеці Нарікала (1 ларі).
 Житло: У Тбілісі я зупинилась на 5 днів у Hostel Panda, не далко від метро Marjanishvili (за ліжко в двомісному номері, в якому я жила одна, я платила 25 GEL/ добу), гостинний господар пригощає вином і кавою, чисто, зручно.

2 день Тбілі́сі 
ТБІЛІСІ (თბილისი) - столиця Грузії та найбільше місто в країні, розташоване на річці Мктварі та оточене схилами невисоких гір. Йoгo icтoрiя нaлiчує трoxи бiльшe 15 вiкiв.
Нaйвiдoмiшим пaм’ятникoм cтaрoвини мicтa Тбiлici є фoртeця Нaрiкaлa, щo виcoчiє нa гoрi Мтaцмiндa (її звeли приблизнo в 4 cт. н.e.).


Знайомство з Тбілісі можна почати з проспекту Руставелі, вийшовши на станції метро з однойменною назвою. Спустившись вниз до площі Свободи. Після нього перейти на лівий берег через міст Миру та піднятись на канатній дорозі до руїн замку Нарікала.Далі йдемо до головного собору Грузії – Цмінди Самеби.
Храм видно з усіх кінців міста. І це свого роду символ сучасної Грузії. Собор величезний, його висота становить 98 м, площа - більше 5000 кв,м.


Також обов’язково варто піднятися до парку Мтацмінда на фунікулері, там дуже гарний краєвид на Тбілісі. (Проїзд на фунікулері оплачується карткою парку, коштує вона 2 ларі + проїзд в один бік 2 ларі). 


3 день ( Тбілісі- Мцхета-Тбілісі)
МЦХЕТА (მცხეთა )
Колишня столиця Грузії. Стара частина міста повністю відреставрована. Мцхета славиться храмом Светіцховелі та монастирем Джварі.

Джварі – вважається одним з шедеврів архітектури по досконалості форм. З гори, на якій знаходиться храм, можна побачити Мцхету та як зливаються дві (чиста та не чиста) річки в одну.
 

 Як доїхати: маршруткою з автовокзалу біля метро Дідубе (якщо стояти спиною до станції метро, то треба пройти прямо до аптеки, з правої сторони її обходимо, там є каси. Купуємо квиток, Ціна 1 ларі, маршрутки ходять часто. Хоч монастир Джварі і відносять до території Мцхети, добратись до нього пішки буде не швидко: близько 8 км вгору. Нормальна ціна за таксі становить 15 ларі, дорогу туди і назад.

4 день (Тбілісі- Казбегі-Тбілісі)
СТЕПАНЦМІНДА ( სტეფანწმინდა, КАЗБЕҐІ)
Містечко на півночі Грузії, неподілік від російського кордону. Відоме, перш за все, храмом Цмінда Самеба Ґерґеті (побудований в XIV ст.), який височить над ним на 2170 м над рівнем моря та величною вершиною найсхіднішого п'ятитисячника Кавказу - Казбек.
Дорога до храму простягається вгору на 6,5 км, там є безліч різних стежок і доріжок, йти треба близько двох годин часу. Хоча туди можна і під’їхати на машині. Раджу все таки дійти, так цікавіше. :)


Саме Казбегі мене найбільше вразило в цій подорожі. Ці гірські пейзажі, храм на горі - дуже-дуже красиво.Туди варто поїхати обов'язково!

Як доїхати: маршруткою з автовокзалу Дідубе. Ціна 10 ларі. Перша маршрутка о 8.00, наступна о 9:00. В дорозі 3-3,5 год. Графік повернення маршруток у зворотній бік варто уточнити, виїхала близько 18.00. Ця дорога називається Військово-грузинська, їдучи можна спостерігати дуже мальовничі пейзажі, тому в маршрутці сідайте біля вікон.

5 день ( Тбілісі- Сігнагі -Тбілісі)
СІГНАГІ ( სიღნაღი) 
Місто розташовується в самому серці Кахетії, на пагорбі, з якого відкривається панорама на всю Алазанську долину. Сігнагі було побудовано останнім Царем Грузії Ерекле в ХV111 ст. Місто оточене середньовічною стіною з 23-ма вежами. Ще його називають містом кохання, адже тут знаходиться єдиний в Грузії цілодобовий РАГС.
Також можна відвідати сакральну для грузин пам’ятку – монастир Бодбе, знаходиться за два кілометри, не доїжджаючи до Сіґнаґі (але туди добратись я не встигла).Як доїхати: маршруткою з автовокзалу біля метро Самгорі, Ціна 6 ларі. Перша маршрутка о 9:00 (на яку я запізнилась), далі в 11.00. В дорозі близько 2 год. Варто уточнити час відправлення, в моєму випадку остання маршрутка була о 16.00.

День 6-7 (Тбілісі- Вардзія -Ахалцихе- Батумі)
ВАРДЗІЯ (ვარძია)
Це одна з найкращих історичних пам’яток Грузії. Печерне місто, датоване ще Золотим Віком Грузії (з 1000 по 1236 рік). Був заснований в XII столітті під час правління Георгія ІІІ, проте розквіту набув за часів керування державою його дочкою, царицею Тамарою.

Вардзія висічена в стіні гори Ерушеті та нараховує декілька сотень приміщень. Тут були церкви та бібліотеки, монаші келії, бані, винні погреби та склади. Весь комплекс займає 8 поверхів, які заходять вглиб гори на 50 м, та простягається на 900 м вздовж ріки Куро. (Вхід з дорослої людини коштує 3 ларі.)
 Як доїхати: Від Тбілісі до Вардзії 250 км, їхати більше 4 год. Від автовокзалу Дідубе маршрутка відправляється о 10 ранку, проїзд - 14 ларі. Остання маршрутка з Вардзіїї відправляється о 15.00. Тому назад добратися проблематично.

Приїхала я десь о 14.30, хмарилось і гриміло десь в далині. Звичайно краєвиди і печерний комплекс вражають. Взяла квиток, трохи пройшла і мене зупинили, повідомивши що згори йде камінь. Словом мені було трохи моторошно, вся ця атмосфера, а ще і невідомість від'їзду з цього місця. Трохи підбадьорювало те, що навколо ходили групи туристів. Десь до 17 я лазила по печерах, потім знайшовся дядечко, який віз своїх туристів і підкинув мене до Ахалцихе за 10 ларі. До речі, як тільки сіла в авто, пішов  ливень, пощастило мені тоді.:)
Житло:  Ночувала я одну ніч в Ахалцихе Shin Hotel  (За ліжко 8-місному номері гуртожиткового типу зі сніданоком, я заплатила 20 GEL, хоча я бронювала у 5-ти місному, але яка різниця тому, що у номері я була одна.) Готель радянського типу, трішки нагадав дитячий табір, плюсом був сніданок і те що мене потім підвезли до фортеці.

АХАЛЦИХЕ (ახალციხე) 
Місто відоме своєю фортецею, яка знаходиться старій частині міста - Рабат. Фортеця поділяється на дві частини: платну та безкоштовну.
(Я була на безкоштовній території, всього хв.10, не зайти не могла та й довго роздивлятись вже не хотілось, вже дуже кортіло вирушати до моря.)

Як доїхати: Є маршрутка Ахалцихе - Батумі, в мене був розклад такий (уточняла ще в готелі, все співпало): 08:30, 11:30. Прийшовши на зупинку дізналась, що маршрутка є лише у 8.30. О 10.45 відправлялась маршрутка до Тбілісі, яка підкинула мене за 5 ларі до Khashuri, а вже звідти сіла на маршрутку до Батумі - ще 15 ларі ( їхала дуже довго, майже цілий день в дорозі).
Тому думайте, як ви будете добиратись до Батумі, мабуть, найкращий варіант - це поїзд з Тбілісі;  і чи варто їхати до Вадзіїї (чула що є дуже схоже місце в Уплісцихе і знаходиться ближче).

День 7-10  (Махінджаурі-Батумі-Махінджаурі)
Зупинилась я в містечку Махінджаурі, 5 км від Батумі. Тут розташований залізничний вокзал Батумі. Автобуси до Батумі їздять регулярно.
Де жити:  Я зупинилась на 4 дні у  Talo's Guest House (Israfil JinJaradzis Street 2, Тел.: +995577304208, talojayeli@gmail.com) (за стандартний двомісний номер я платила 25 GEL/ добу). Все сподобалось. Гостинні та привітні господарі. Дуже вдячна їм, що підвезли до аеропорту. Чудовий будинок у спокійному районі. Гарне місце розташування, не далеко від залізничної і автобусної зупинки, моря. Всім рекомендую!


 БАТУМІ (ბათუმი) – мабуть, найбільш динамічний курорт на Чорному морі. Сучасні будівлі готелей, набережна, пляж, багато пам’ятників, велосипедні доріжки, ресторани, кафешки, фонтани. В Батумі однозначно варто відвідати ботанічний сад (вхід 8 ларі), оглянути місто з висоти на канатній дорозі (5 ларі) та подивитись на шоу “танцюючих” фонтанів, ну ще обов’язково спробувати хачапурі по-аджарськи. Також можна відвідати дуже оригінальний батумський McDonalds. :)Бoтaнiчний caд у Бaтумi - oдин з нaйбiльшиx в кoлишньoму СРСР (111 гa.).  Сад розташований у селищі Мцване-Концхі (Зелений мис). Тут зiбрaнi eкзoтичнi рocлини з уcix кутoчкiв плaнeти. Обовязково спустіться до нижнього входу, там є вихід на дуже чистий і красивий пляж.

Як доїхати: В Батумі є місцеві автобуси, про маршрути яких краще почитати тут. Вартість проїзду в місцевих автобусах 0,80 ларі за дві поїздки (купується квиточок на дві поїздки, який потрібно закомпостувати в спеціальних пристроях).
Всю подорож мені вдавалось тікати від дощу, але саме в Батумі він мене наздогнав. Мої мрії про триденний пляжний відпочинок на морі руйнувались на очах, хоча я до кінця сподівалась побачити сонечко. Купалась я лише два рази, останній вже під дощем. Тому враження від Батумі в мене не найкращі. Навколо все красиво, безліч всього цікавого, але все сіре, мокре, сире, сумне... 
День 10 Літак Батумі (BUS) – Київ (KBP) (рейс PS 514, МАУ).
Свою подорож не можу назвати дешевою, все ж багато коштів пішло на авіапереліт, переїзди в маршрутках та житло. Знаю, що на цьому можна значно зекономити, користуючись автостопом та каучсерфінгом. Чула, що саме в Грузіїї з цим не виникає проблем (нажаль досвіду в цьому немаю, ризикувати не стала).

Грузини насправді дуже добрі, привітні, гостинні. Як тільки дізнавались, що я з України, майже в кожного виявлявся родич чи друг з нашої країни,  або ж  хтось бував чи працював тут. Розповідали, як вони нас поважають і підтримують. Якщо питала в перехожих дорогу, вони відразу бралися або шукати зі мною потрібну адресу, або телефонували на потрібний номер. Грузини завжди допоможуть, в біді не залишать.
Ще багатьох дівчат можуть лякати "гарячі грузинські мужчини".  Ви справді будете в цетрі уваги, будете чути безліч компліментів. Все-таки раджу бути обережною, сильно не довряти та відмовлятись від заманливих пропозицій, хоча це справа кожного. :)
Щодо грузинської кухні, то вона дійсно смачна і різноманітна, порції великі. :)  


З Грузії привезла ще одне горнятко до моєї колекціїї та приємні спогади. Все-таки класна в мене була подорож!
Грузія - неймовірна країна!:)
Загалом подорожувати одній не так вже й погано і страшно, хоча визнаю в компанії все ж веселіше. :)  Не чекайте когось, якщо не має з ким їхати, не чекайте, що з неба впаде купа грошей! Якщо дуже хочете кудись - їдьте, подорожуйте! Все у ваших руках! :)

16 коментарів:

 1. Ну ти молодець! Одна - і в незнайому країну... Я б, може, й не наважилась, хоча подорожувати дуже люблю! Класна вийшла мандрівка - все таке красиве, аж дух перехоплює! Вражень, мабуть - на цілий рік! Або до наступної подорожі ))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. дякую! сама незнаю як я наважилась поїхати сама, хоча нічого страшного в цьому немає! а вражень і справді багато! треба тепер вигадувати щось нове, ще цікавіше!:))

   Видалити
 2. Люба, читала про твою подорож з великою цікавістю!) Ми ще в тому році планували до Грузії- це наша мрія! Але ж події в країні зупинили, а в цьому році зупинили заоблачні ціни на авіа квитки, нам сім;єю на трьох сума виходить дуже велика, яка в рази більше вартості проживання. Сподіваюсь, що колись все ж таки нам пощастить)
  Люба, а якою мовою ти там спілкувалась? англійську, соромно, але я не знаю (в школі та інституті вчила німецьку), грузинську теж.

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Галина, дякую! Будемо сподіватись, що з'являться справжні лоукости та авіаквитки стануть для нас доступніші! Щодо мови - спілкувалась російською, мене всі розуміли (думаю, для українців не складно буде, навіть тих, які не вивчали і не спілкуються цією мовою).

   Видалити
  2. Дякую! Будемо сподіваватись, що мрії здійсняться!))))

   Видалити
 3. Любашо, яка ж ти молодець! Читаю, повертаюся, щоб ще раз переглянути фото. Твоя розповідь виявилася кращою за всі реклами - я тепер теж хочу в таку ж подорож!
  Я щиро рада за тебе, хай і інші мрії збуваються !

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Лідія, дякую!!!:) Нехай у всіх мрії збуваються і у Мрійниці також!:)))

   Видалити
 4. Дуже цікава розповідь.
  Динамічна мандрівка. Фото такі гарні.
  Ви молодець, що наважили на таку авантюру.
  Ах....І я мрію побувати у цій країні....

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Nadiya, дякую! авантюра вдалася!:)) нехай і ваша мрія здійсниться!:)

   Видалити
 5. Читала з відкритим ротом)))))Мабуть теж би не мала компанії...хіба син молодший...йому 14,але би зі мною всюди поїхав...)))))Як я мрію про подорож!!!Ти ,тезко ,просто молодчина !!!!

  ВідповістиВидалити
 6. Я Олена Авель з України, я хочу дати кожному свідчення свого життя. я була одружена зі своїм чоловіком Амосом Авелем, я так його люблю, що протягом останніх 8 років ми тепер одружені з двома дітьми. коли він їхав у відпустку до Франції, мав на увазі даму на ім’я Мері, він сказав мені, що він більше не зацікавлений у шлюбі. я був такий розгублений і шукав допомоги, що не знаю, що робити, поки не зустрів свою подругу міс Пашу і не розповів їй про свою проблему. вона сказала мені не хвилюватися, що вона мала подібну проблему раніше, і познайомила мене з чоловіком на ім'я доктор алаба, який зачарував його колишнього і повернув його до себе через 2 дні. Міс Паша просить мене зв’язатися за допомогою до любовного заклинання доктора Алаби. Я зв’язався з ним, щоб допомогти мені повернути мого чоловіка, і він попросив мене не хвилюватися, що боги його чотирьох батьків будуть битися за мене. Він сказав два дні, що поверне мене і мого чоловіка назад. Через два дні зателефонував мій чоловік і сказав, що він повернеться, щоб перевірити ситуацію зі мною. Я була здивована, побачивши його, і він почав кричати про прощення. Зараз я - найщасливіша жінка на планеті за те, що цей дивовижний заклинатель зробив для мене та мого чоловіка. Ви можете зв’язатися з електронною поштою доктора Алаби; dralaba3000@gmail.com Ви також можете надіслати йому WhatsApp на +2349071995123. Він сказав за два дні, що об’єднає мене та мого чоловіка. Через два дні зателефонував мій чоловік і сказав, що він повернеться, щоб перевірити ситуацію зі мною. Я була здивована, побачивши його, і він почав кричати про прощення. Зараз я - найщасливіша жінка на планеті за те, що цей дивовижний заклинатель зробив для мене та мого чоловіка. Ви можете зв’язатися з електронною поштою доктора Алаби; dralaba3000@gmail.com Ви також можете надіслати йому WhatsApp за номером +2349071995123. Він сказав за два дні, що поверне мене та мого чоловіка назад. Через два дні зателефонував мій чоловік і сказав, що він повернеться, щоб перевірити ситуацію зі мною. Я була здивована, побачивши його, і він почав кричати про прощення. Зараз я - найщасливіша жінка на планеті за те, що цей дивовижний заклинатель зробив для мене та мого чоловіка. Ви можете зв’язатися з електронною поштою доктора Алаби; dralaba3000@gmail.com Ви також можете надіслати йому WhatsApp на електронну адресу +2349071995123 alaba; dralaba3000@gmail.com Ви також можете надіслати йому WhatsApp на електронну адресу +2349071995123 alaba; dralaba3000@gmail.com Ви також можете надіслати йому WhatsApp на +2349071995123

  ВідповістиВидалити
 7. Я ділюся цим свідченням з партнерами, які страждають у своїх стосунках, тому що існує нескінченне рішення. Мій чоловік залишив мене та наших чотирьох дітей на іншу жінку на два роки. Я намагався бути сильним лише для своїх дітей, але не міг стримати болю, які мучать моє серце. Мені було боляче і розгублено. Мені потрібна була допомога, тому я дослідив в Інтернеті і натрапив на сайт, де побачив, що Д -р ВАЙЛ заклинатель заклинань, який може допомогти повернути коханців протягом кількох годин. мене. На моє здивування, через кілька днів мій чоловік повернувся додому. Так ми знову возз’єдналися, і в сім’ї було багато любові, радості та миру. Ви також можете зв’язатися з DR WALE, потужним заклинателем заклинань, щоб знайти рішення щодо свого контакту. WhatsApp/Viber/Telegram: +2347054019402 АБО Електронна пошта: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 8. Життя зі мною було нелегким після того, як мій шлюб розпався, коли мій чоловік вирішив розлучитися, але я дякую Богу за те, що він використав Д-ра Вейла, який схожий на Бога на Землі, щоб відновити мій розірваний шлюб за допомогою його потужного заклинання. Я страждав від депресії протягом 6 місяців, але сьогодні я дуже щасливий, що познайомився з Д-ром ВОЄЛОМ, оскільки його заклинання дійсно змусили мене повірити, що заклинання дійсно є і вони діють. Я зневажала всі інструкції, які дав мені Д-Р WALE, тому що він пообіцяв мені, що зробить мене щасливою і гордою, і насправді все це сталося, і мій чоловік повернувся до мене, стоячи на колінах, благаючи мене про прощення за кілька днів після того, як я зв'язався з ним, і тепер ми знову пов'язані на все життя. Я можу сміливо сказати всім, що заклинання DR WALE дійсно найкращі та найпотужніші. Я вічно вдячний йому до кінця часів. Отже, ви можете зв’язатися з ним по електронній пошті через: WhatsApp/Viber: +2347054019402 або електронну пошту: drwalespellhome@gmail.com

  ВідповістиВидалити
 9. Яка чудова і надихаюча історія! Я була заміжня сім років без дитини, тому мій чоловік почав вести себе дивно, останнім часом повертався додому, більше не проводив зі мною час і розлучався. Тому я стала дуже сумною і загубилася в житті, тому що лікар сказав мені, що немає способу завагітніти, це дійсно робить життя мені нещасним. поки я не натрапив на друга, який розповів мені про DR ALABA з Інтернету, як він допоміг багатьом жінкам з подібними проблемами, через які я переживаю, тому я зв'язався з ним за адресою: (dralaba3000@gmail.com) і пояснив йому: Він мені все розповів його потрібно було надати, перш ніж він міг накласти заклинання на возз’єднання, щоб повернути мого чоловіка, що я і зробила, і він послав потужну молитву, яку я мала вимовити посеред ночі, коли чинив заклинання кохання. Через 24 години мій єдиний чоловік повернувся до мене, вибачився за все, що зробив, і сказав мені, що він повністю готовий підтримати мене у всьому, що я хочу, швидко зателефонуйте Д-ру Алабі і розкажіть йому, що там відбувається. Він також підготував і надіслав мені трав’яний засіб, який, за його словами, вилікує будь-яку небажану хворобу чи інфекцію, які завадили мені завагітніти, а потім проінструктував мене, як використовувати його до зустрічі з чоловіком. Ось після використання цієї місцевої трави та кореня, через кілька тижнів я почала відчувати ознаки вагітності по всьому тілу, я була дійсно вагітна, і я щойно народила хлопчика в 1 місяць. Я присягаю, що весь світ дізнається про Д-ра Алабу за те, що він врятував мої стосунки, і який також дає мені дітей, яких я можу з гордістю називати своїми сьогодні. Для будь-якої жінки, яка вважає це неможливим, ось нагода посміхнутися і принести щастя своїй родині, будь ласка, зв’яжіться з DR ALABA електронною поштою: (dralaba3000@gmail.com). Або WhatsApp/Viber його за номером +1(425) 477-2744, Дійсно, він Бог посланий, щоб привести втрачених коханців і принести вам щастя...

  ВідповістиВидалити
 10. Мій чоловік покинув мене, коли я була на шостому місяці вагітності. Ми обоє любимо один одного, і це був шок для мене, і це справді розбило моє серце і розчарувало мене, я намагався зателефонувати йому, і його репліки були недоступні. Я також намагався зв’язатися з ним у  соціальних мережах, але зрозумів, що він також заблокував мене в соціальних мережах. Я зв’язався з його батьками, і вони сказали мені, що їхній син сказав, що більше не любить мене  і не хоче мене бачити, навіть оскільки знав, що я вагітна, і вони також були здивовані його вчинками та рішенням, яке вони не знав, що не так. Я так сильно плакала, дивуючись, як він залишить мене з нашою ненародженою дитиною і як я впораюся без нього, бо я його дуже люблю. Поки я не народила і дитині не виповнився рік, мій чоловік не повернувся, щоб перевірити мене та дитину, і я знову була розгублена. Я не знаю, що робити, я втратила роботу і не маю грошей, щоб доглядати за дитиною. Я був нещасним, не знав, що робити, поки не почав шукати допомоги в Інтернеті і не читав чудові свідчення про Господа Вуду. Я зв’язався з ним електронною поштою, і він сказав, що допоможе мені, і він сказав мені, що моїм чоловіком маніпулювала інша жінка, і вона наклала на нього чари. Вуду Лорд  сказав, що допоможе мені розірвати чари, щоб мій чоловік повернувся до мене назавжди і знову став моїм. Він сказав мені, що мені потрібно буде купити речі, щоб зламати гіпс на мого чоловіка, я дала йому все, що він просив. На мій найбільший подив через кілька днів, мій чоловік стукав у двері, виглядаючи повністю зміненим і емоційним, було очевидно, що він щойно прийшов до тями і плакав на колінах за моє прощення. Подяка Господу Вуду, він дуже потужний і справжній чародій . Я молюся, щоб він жив довго, щоб продовжувати свою добру, надійну і справжню роботу. Якщо у вас є проблема, яка вас турбує, зверніться до цього справжнього заклинателя, він може вам допомогти, він вас не підведе. Зв’яжіться з ним через електронну адресу: voodooconnect60@gmail.com або через WhatsApp: +234 8097014925


  ВідповістиВидалити
 11. Моя подруга почала зустрічатися з іншими хлопцями і не виявляла до мене мало або зовсім не любила, кілька разів погрожувала розлучитися зі мною, якщо я наважуся запитати її про її історію з іншими хлопцями. Я був повністю спустошений  та збентежений, поки старий друг не розповів мені про дуже ефективного заклинателя в Інтернеті Вуду-Лорд, який допомагає людям із проблемами стосунків та шлюбів, а також допомагає вилікувати різні недуги силою своїх  заклинань. Спочатку я сумнівався, що таке існує, але вирішив спробувати. Коли я зв’язався з ним, він сказав мені все, що мені потрібно зробити, я дотримувався всіх його інструкцій, і це дало хороші результати. Тепер вона перестала фліртувати з іншими хлопцями і була тільки зі мною... Це його контактна електронна адреса - voodooconnect60@gmail.com і WhatsApp +234 8097014925, а також Telegram +234 8097014925.

  ВідповістиВидалити