7 вересня 2015 р.

Музей.Переяслав-Хмельницький

Переяслав-Хмельницький - маленьке, але дуже красиве і цікаве містечко, яке знаходиться в Київській області, відоме як місто музеїв - тут їх близько 30. Найвідоміший з них - музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпря́нщини - музей просто неба, 

В музеї представлене українське село Середньої Наддніпрянщини як кінця ХІХ, початку ХХ століть, так і будівлі та стоянки з часів пізнього палеоліту до часів Київської Русі. На території в 30 га розміщено 13 тематичних музеїв, які є органічним продовженням музею-села. Музей ознайомлює з народною культурою, архітектурою та творчістю, звичаями та обрядами українців Середньої Наддніпрянщини. До уваги відвідувачів 122 пам'ятки народної архітектури, понад 30 тисяч пам'яток матеріальної і духовної культури.
 На відміну від відомого Пирогово, тут немає асфальтованих доріжок, все природньо -справжнє українське село.:)

 
В кожній хатинці були такі чудові букетики, і стояв духмяний запах трав.

На особливу увагу заслуговує музей "Український рушник", в якому зібрано рушники Слобожанщини ХІХ—ХХ ст. Тут представлені рушники, як ткані, так і вишиті різними швами, техніками. Відкриттям для мене стала, така техніка в українських рушниках, як вибійка. Це декорування тканини шляхом друку на полотні різноманітних візерунків і орнаментів за допомогою спеціальних різьблених дощок, форм, дерев’яних кліше, верстатів та природніх барвників.
Подорожуйте, цікаве поряд!

6 коментарів:

 1. Дуже цікава подорож і розповідь, фото шикарні))) Скільки ж гарних місць на Україні)))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. дякую!:) так, скільки гарних місць, всього не передивитись!:)

   Видалити
 2. Кімната з рушниками вражає, краса неймовірна! Дуже цікаве місце, треба їхати ;)))

  ВідповістиВидалити
 3. Ось і наступний пункт куди податись на вихідних! Дякую за підказку!)))

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Будь ласка!:) я рада, що і вам захотілось відвідати це чудове міце!:)

   Видалити