28 серпня 2014 р.

Білгород-Дністровська фортеця


Трохи із запізненням, щиро вітаю всіх з Днем Незалежності України! Україна переживає складні часи, але вірю що все буде добре! Україна найкраща, найкрасивіша країна в світі!:)

Так от, на День Незалежності у всіх нас були три вихідні. Хтось їздив на парад, хтось копав картоплю, а я їздила на море. Їздила з веселою компанією в Затоку, що  на Одещині. Хоча вранці та ввечері було  досить прохолодно, був сильний вітер, а одного дня ще й дощ, було класно! Поплавати в морі, половити хвилі, обгоріти на сонечку  все-таки вдалося. :) [Фото моря будуть в наступному пості.]
А ще будучи в Затоці не поїхати в Білгород-Дністровський і не подивитись на одну з найбільших фортець в Україні просто не можливо. Тож далі про фортецю.:)


Білгород-Дністровська фортеця (Аккерманська фортеця) — історико-архітектурний пам'ятник XIII-XV ст. Знаходиться в місті Білгород-Дністровський Одеської області.  Розташована на скелястому березі Дністровського лиману. В даний час територія фортеці є музеєм-заповідником.


Білгород-Дністровська фортеця побудована на залишках давньогрецького міста Тіра.
Фортецю побудували молдавани у 13 ст. Через двісті років сюди прийшли турки. Фортеця отримує назву Аккерман, що в перекладі означає “білий камінь”. І це не випадково, адже фортеця побудована із вапняку.  Майже три століття це був один із найважливіших і найпотужніших оплотів Османської імперії в Північному Причорномор'ї. У 1812, за підсумками чергової російсько-турецької війни, ці землі стали частиною Російської імперії. Фортеця швидко перестала вважатися військовим об'єктом, а до кінця 19 століття її оголосили пам'яткою архітектури.Білгород-Дністровська фортеця є однією з найбільших середньовічних фортець в Україні. Її площа сягає дещо більше 9-ти гектарів. Довжина оборонних стін фортеці близько 2,5 кілометри. Висота стін та веж від 5 до 15 метрів. Товщина – від 1,5 до 5 метрів. З трьох сторін оточена ровом шириною 14 м та глибиною 20 м, з півночі омивається водами Дністровського лиману.
Фортеця дуже гарна, будучи в тих краях обов'язково відвідайте! Таким любителям як я, полазити по кам'яним стінам, пофотогруфатися на їх фоні точно сподобається. :)

Немає коментарів:

Дописати коментар