13 жовтня 2015 р.

Парк "Олександрія"


Дендрологічний парк "Олександрія" розташований у місті Біла Церква у Київській області. Парк було закладено у 80-х роках 18 ст. графом Ксаверієм Браницьким. Названо на честь дружини графа - Олександри. Нині "Олександрія" офіційно вважається найбільшим (площа близько 406 га) та найстарішим дендропарком України.


Тривалий час родина Браницьких користувалась особливим ставленням до себе цариці Катерини ІІ і зиму проводила у Петербурзі, при царському дворі. Весною і влітку Браницькі жили в своїх українських маєтках. Улюбленим місцем їх перебування була Біла Церква. 1784 року графиня Олександра Василівна отримала цей маєток, що приносив до 750 тисяч злотих прибутку на рік, від чоловіка у дарунок.
 Рекорди дендропарку «Олександрія»:
- найбільший дендропарк України – площа 405,6 га;
- найстаріший дендропарк України – заснований у 1788 році;
- має найбільшу серед парків і садів України колекцію рослин – понад 2500 видів, сортів та форм;
- діброва парку є найбільшою старовіковою (середній вік дубів 200 років, максимальний – понад 400 років) і чистою заплавною дібровою України (можливо навіть Європи) – площа 48 га;
- велика галявина (композиційне ядро парку) є рекордсменом за кількістю рослин, що зростають на обмеженій площі – 170 видів на 10 га;
- на території парку зростають найстаріші в Україні тюльпанове дерево та сосна Веймутова.

Фото і моя мандрівка трьохрічної давності, тому можливо там щось і змінилось з тих часів. Треба буде якось поновити свої спогади та знову відвідати це чудове місце!))
Парк дуже краствий, раджу всім там побувати, а золота осінь чи не найкраща пора це зробити. :)

Немає коментарів:

Дописати коментар