2 жовтня 2015 р.

Замки Львівщини

Замки Львівщини є основними туристичними принадами довкола Львова. Їх красива архітектура, містична історія і мальовничі пейзажі завжди приваблювали людей.  Існує популярний туристичний маршрут найбільш відомими замками Львівської області - «Золота́ підко́ва Льві́вщини». Назву "Золота підкова" отримав через розташування замків дугою, що схожа на підкову. До маршруту включають Олеський, Підгорецький, Золочівський замки.
Будучи у Львові, я замовила собі таку екскурсію і насолоджувалась неймовірною красою старовинних споруд.
Олеський замок - пам'ятка архітектури та історії XIII–XVIII ст., розташований у смт Олесько, Буського району Львівської області. Один із найдавніших в Україні замків, імовірно, побудований одним із синів галицько-волинського князя Юрія Львовича на плато пагорба, який височить серед заплави р. Ліберція.

Замок на пагорбі є одним з найстаріших на українських землях (1390р.), його експозиція відтворює атмосферу культурно-мистецького життя минулих століть.

Окрасою Олеська є також монастир капуцинів з костелом святого Антонія (1739р.) та готичний костел святої Трійці (1545р.).

Підгорецький замок - пам'ятка архітектури епохи пізнього Ренесансу і бароко. Розташований у селі Підгірці Бродівського району Львівської області. Замок було збудовано протягом 1635–1640 років під керівництвом архітектора Андреа дель Аква за вказівкою коронного гетьмана Станіслава Конєцпольського. Підгорецький замок є одним із найкращих в Європі зразків поєднання ренесансного палацу з бастіонними укріпленнями.


 На сьогоднішній день Підгорецький замок ще чекає своєї черги для реставраціїї, тому в середину потрапити не вдалося.

 Біля замку знаходяться багатодекорований костел святого Йосипа (1763р.).


Золочівський замок - замок, пам'ятка історії і культури національного значення. Розташований у місті Золочеві, що в Львівській області (Україна). Замок було зведено на кошти Якуба Собєського (батько короля Речі Посполитої Яна III Собеського) у 1634 році як оборонну фортецю за проектом невідомого італійського архітектора на місці старого дерев'яного замку, який оточували потужні земляні вали, обкладені каменем, з бастіонами на кутах та ровами з водою. У дворі замку є два палаци. Більший з них має назву Великого палацу, а навпроти в'їзної вежі розташований Китайський палац (одним з трьох в Європі).

  Велику цікавість викликають таємничі камені тамплієрів з двома вінками, які здійснюють таємничі бажання.

2 коментарі:

  1. Люба - молодець, що помандрували ще й Львівщиною.
    Замки справді гарні. Я люблю всі три по-особливому.
    Фото прекрасні!

    ВідповістиВидалити