30 вересня 2014 р.

Європейські мандри. Прага

Прага (чеськ. Praha) - столиця та найбільше місто Чеської Республіки. Прага розкинулась по обох берегах річки Влтави.
Місто розташоване на пагорбах, і має безліч оглядових майданчиків, з яких можна милуватися красою Праги.


Найбільш визначною пам'яткою Праги є Празький Град. Ця величезна фортеця над річкою Влтавою виникла ще в часи заснування Праги (IX cт.) і служила апартаментами для чеських князів, а пізніше і королів. За її високими кам'яними мурами, поряд із королівським палацом і житловими будиночками, розташувався собор Святого Віта, церква Всіх Святих, базиліка Святого Георгія і знаменита Золота вуличка (торгова вулиця, яку за легендою нібито колись населяли алхіміки), безліч монументів і фонтанів.


Карлів міст – празький міст через річку Влтава, що з'єднує райони Праги Мала Сторона і Старе Місто, побудований у 1357 році. Це одне з найпопулярніших туристичних місць у Празі. ряд статуй католицьких «святих», що стоять по обидва боки мосту. Довжина моста 520 м, ширина - 9,5 м. 

Староміська площа та Празькі куранти – у самому серці Старого міста в оточенні чарівної архітектури в стилі бароко, готики та рококо.


Дивовижною і найцікавішою пам'яткою Праги є середньовічний астрономічний годинник на Старомістській площі. Він показує не лише час, але й рік, місяць, день, час сходу і заходу Місяця і Сонця, а також положення знаків Зодіаку. За це його заслужено називають «моделлю Всесвіту». Він іде вже шість століть і щогодини (з 9.00 до 21.00) показує перехожим маленьку музичну лялькову виставу. Все починається зі дзвону дзвіночка, після якого з віконець годинника по черзі з’являються дванадцять апостолів.
У Празі ми були два дні. Першого дня в нас була загальна екскурсія містом з гідом. На другий день більшість з групи поїхали на додаткову екскурсію в інше чеське містечко. Ми ж вирішили зекономити, трішки відпочити від переїздів та насолодитись ще одним днем у Празі.  Одже, ми провели цей день у Вишеграді та на Вацлавській площі, ну і трішки шопінгу в одному з торгівельних центрів.:) 

Вишеград (Vyšehrad) - стародавня фортеця, збудована в X столітті, і видима з усіх кінців міста. Вишеград розташований на пагорбі над Влтавою на південь від центру міста. Серед його пам'яток безліч стародавніх споруд. Вишеград - колись окреме містечко, приєднане до Праги в 1884 році. У 1962 році Вишеград отримав статус національного культурного пам'ятника. На території Вишеграду знаходиться костел Святих Петра і Павла, Вишеградський сад і Вишеградське кладовище.

Вацлавська площа (Václavské náměstí) – символ сучасної Праги, центр міського життя.
Вацлавська площа була до 1848 року Кінним Ринком. На ній зосереджені магазини, офіси, готелі, ресторани.  Також тут знаходиться Національний Музей, неподалік розташований Пам'ятник Палах і Зайіцу - простий березовий хрест та пам’ятник Св. Вацлаву.


Прага мені запамяталась чудовими краєвидами з різнокольоровими будиночками з червоними черепичними дахами,. Прага - це по-справжньому красиве та казкове місто.

Немає коментарів:

Дописати коментар