29 вересня 2014 р.

Європейські мандри. Будапешт

Будапе́шт (угор. Budapest) - місто на Дунаї, столиця Угорщини.
Будапешт з’явився на географічних картах світу лише у 1873 році, об'єднавши три міста Буда, Пешт та Обуди.
Будапешт - головний культурний осередок Угорщини, тут розташовані головні національні театри, музеї, мистецькі заклади освіти, інші культурні заклади, архітектура яких вражає.

Найбільшою гордістю Будапешту є Будайська фортеця або Замок Буда. Її почали зводити ще в XIII ст. і до кінця середньовіччя це був один з найбільших європейських замків. Територія фортечного комплексу є своєрідним «містом в місті», зі своїми вулицями і площами. Однією з таких є площа Святої Трійці, на якій знаходиться собор Св. Матяша. Іншою відомою частиною Будайської фортеці є Рибальський бастіон.

Також символом міста є Базиліка Св. Іштвана (Стефана) - найбільша церква Будапешту. в ній колись вінчалися всі королі Угорського королівства,а згодом і Австро-Угорської імперії.


Будівля Парламенту - це візитна картка Будапешту і всієї країни.  Гордий палац у неоготичному стилі, збудований у XIX ст., що підноситься над берегами Дунаю, справді вражає.

Це місто називають перлиною Дунаю. Обов’язково варто помилуватися мостами Будапешта. Найбільш відомий Ланцюговий міст Сечені, який вважають символом Будапешта. Саме міст Сечені об’єднав два колись окремих міста – Буду і Пешт. Міст охороняється двома величезними левами.
Площа Героїв - найбільша площа Будапешту з скульптурами вождів племен, королів та видатних людей міста.
Будапешт є однією з небагатьох столиць в Європі, які є курортом. Багато хто приїжджає сюди не тільки для того, щоб помилуватися дивовижною архітектурою, а й з метою відвідування термальних джерел і купалень з цілющою мінеральною водою. Купальня Сечені – найвідоміша і найкрасивіша з них. Купальня була збудована ще в 1913 р. в стилі необароко.
Квиток на одного складає 4300 форинтів. В середині є багато басейнів (температура води від 20 до 40 °C ) та саун також різних температур.
Я просто не могла пропустити можливості поплавати у тепленькому басейні, особливо коли на вулиці по-осінньому трохи прохолодно і накрапає дощик.:) Правда після купальні, в якій я так довго сушилась (фени там ледь працюють), потрапила під гарний дощик, після якого трішки застудилась.:(  Але то нічого, все добре!:)
Можна було ще відвідати різні музеї, наприклад Національний Історичний музей Угорщини, Угорський художній музей і Угорський Національний Музей природної історії. Але музеї не дуже люблю, там не була, розповідати не буду.:) 

Немає коментарів:

Дописати коментар